Featured Snippets Nedir?

0
260

Featured Snippets Nedir?, bir ziyaretçi veya müşteri Google, aramalarındaki sonuçlar doğrultusunda ilgili web sitelerini ziyaret etmektedir. Ancak Featured Snippets ise öne çıkan snippet adı ile özel bir blog içerisinde ilgili sonucu ziyaretçiye sunar. Bu ilgili snippets bloğu içerisinde en doğru kaynağın kendisi alıntı yapılarak yayınlanır. Kısaca aranan bilginin özeti yayınlanır ve ziyaretçileri doğru içeriğe yönlendirir.

Featured Snippets, sayesinde çok daha fazla ziyaretçi kitlelerine ulaşılabilir olmak için %100 özgün ve kaynak niteliği taşıyan içeriğe sahip olmak gerekmektedir. Sonraki süreçlerde ise featured snippetsler daha detaylı kullanım alanı sunacak. Mobil aramalarda kitlesel etki göstererek ilgili ziyaretçiye doğru bilgiler sunmayı hedefleyecektir. SEO Alanında ise önemli olduğunun altını çizmeden edemiyor ve üzerine yoğunlaşıyoruz.

Featured Snippets Nedir?

Featured Snippet Nedir?, veya arama sonuçlarındaki çıkan snippetlerin bir çeşidine verilen terimdir. Google, ziyaretçilerin arama yaptıkları kelimeler üzerinde önceden belirlenmiş nitelikli sitelerin ilk sıranın da üzerinde bir blog haliyle listelemesine denir. Featured Snippet, bloğu içerisinde genel olarak hedeflenen sitenin özet içeriği barındırılmaktadır. Sayfa bağlantısı ve bağlığı ise URL yapısı ile birlikte yer almaktadır.

Featured Snippet’in yer aldığı pozisyon genel olarak position zero (Sıfır Posizyon) olarak bilinmektedir. Sıfırıncı pozisyonda yer almanın kolay olmadığını ve SEO alanında başarılı bir içerik olması gerektiğinin altını çizmekte fayda var.

Not: Güncellenecektir.

Önemli Uyarı: Web Tasarım ve SEO kategorileri adına hazırlanan Tüm Makeleler ve Bu içerik Mehmet A. KARAOĞLU tarafından (Webventur) www.webventur.com için kaleme alınmıştır. Kaynak gösterilse dahi makalenin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan makalenin bir bölümü, aktif link verilerek kullanılabilir. Yazarı ve kaynağı gösterilmeden kısmen ya da tamamen yayınlanması şahsi haklara ve fikri haklara aykırılık teşkil eder. Aykırı hareket edenler hakkında anında işlem başlatılır...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here