Galvano Kimyasalları, metal malzemeler oksijen ile temas ettiğinde zamanla paslanır. Metal malzemelerde pas oluşumunu istemiyoruz. Yüzey kaplama işlemlerinde fosfat kaplama herhangi bir metale uygulanabilir. Fosfat kaplama Tuzla ile metal endüstrisinde kullanılan fosfat kimyasalları üretir. Fosfat kaplama daldırma spreyi şeklinde iki farklı uygulama yöntemi uygulanabilir. Demir fosfat çinko fosfat manganez fosfat kaplama uygulamaları fosfat kaplamanın en yaygın biçimleridir. Fosfatlama belirli bir işlemle yapılır. İlk olarak, metal yağ giderme kimyasalları ile temizlenir.

Galvano Kimyasalları

Yağ Alma Kimyasalı, Sonra havuzları durulamak için bırakın. Sonra tekrar pas ve durulama işlemleri yapılır. Bu işlemlerden sonra fosfatlama yapılabilir. İşlem son durulamadan sonra sona erer. Fosfat kaplama türleri fosfat kaplama uygulamaları demir çinko çinko nikel manganez ve manganez fosfat uygulamalarında yapılabilir. Demir fosfat uygulaması çoğunlukla boyamadan önce kimyasal olarak kullanılır. Çinko fosfat işlemi koruyucu kaplama için kullanılır. Manganez fosfat prosesini boya kaplama uygulamasından önce koruyucu yağ ile yağlayarak kullanmak mümkündür.

Yağ Alma Kimyasalı

Fosfat Kimyasalları, Manganez fosfat kaplaması, kollarda ve otomotiv endüstrilerinde kullanılan metal parçaların kaplanmasında kullanıldığı için büyük önem taşımaktadır. Manganez fosfat kaplama özellikleri fosfat kimyasalları manganez fosfat kaplama, yağ ile çalışan metal parçaların korozyonu ve sağlıklı çalışması için endüstride önemli bir yere sahiptir. Çinko fosfat kaplamaların aksine, daha ince kaplama kalınlığı oluşur. Yağ giderme kimyasalları, metal kaplama endüstrisinde metal yüzey temizleme kimyasalları olarak da bilinen kimyasalların kaplama işlemlerine göre farklılık gösterir.

Fosfat Kimyasalları

Gap Kimya Hizmetleri, Metal parçalardaki kalan atık yağlar metalden çıkarılmadığında metali paslandırır. Bu nedenle, bu yağlar kimyasallarla metalden çıkarılmalıdır. Yağ giderme banyolarında yapılır ve durulanması kolay olmalıdır. Temizleme işlemleri düzgün yapılmadığında metal parçalarda renk farklılıkları gözlenir. Yağ alma banyoları temizlenecek yağın asidik özelliklerine göre belirlenir. Metal kaplamadan önceki sıcak Yağ, yağ giderme işleminde kimyasal metale uygulanır.

Kaynak: Gap Kimya Hizmetleri