Google AdWords, arama motoru üzerinde sunmuş olduğu yeni nesil reklamcılık modelidir. AdWords desteği ile reklam veren kişilerin reklamları, hedeflenen kelimede, arama sayfaları sonuçlarının üst sıralarında veya en alt sıralarda yer almaktadır. Google’ın sayısız servisleri arasında en çok kazanç elde ettiren bir reklam hizmetidir. Ortalama tüm gelirinin %90’lık kısmını AdWords oluşturmaktadır.

Google Adwords, dünyada en büyük arama motoru üzerinde listelenen ve doğal olmayan arama sonucu ile reklam hizmet vermektedir. Organik süreç ile anahtar kelimeler adına yapılan çalışmalarda süreç doğal yollar ile uzun sürmektedir. Bu süreç durumunda AdWords üzerinde anlık olarak potansiyel ziyaretçi kitlesi yakalanabilir. SEO çalışmalarında otoriterlik sağlanırken reklam ile markanızı duyurabilir ve kalıcı hale getirebilirsiniz.

Google AdWords Nedir?

Google AdWords Nedir? günümüz teknoloji gelişiminde yeni hizmet ve servisler yayın hayatını devam ettirmektedir. Dijital Pazarlama ve İnternet üzerinde reklamcılık modeli ile AdWords de son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Dijital Pazarlama ve İnternet üzerinde yeni nesil reklamcılık denildiğinde AdWords servisi sektör sahibi olarak bilinir. Ancak müşteri kitlesini kalıcı hale getirmek için öncelikle kaliteli görseller ve özgün içerik desteği bulunan web siteleri hazırlanmalıdır.

SEM (Search Engine Marketing) kavramı ise tamda burada devreye girmektedir. Ayrıca SEM adına detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz. Özellikle AdWords reklamcılık hizmetinde firmaların imajını dijital mecrada etkin hale getirmek ve bir kalıcılık yaratmak için önemli bir potansiyeldir. Günümüz pazarlama modelinde dijital reklamcılık ciddi oranda önem taşımakta ve SEO çalışma sürecinde kolaylık sağlamaktadır. Tüm bu organik süreçte reklamlarınız ile bir firma imajı oluşturabilir ve hizmetlerinizi ön planda tutabilirsiniz.

Google AdWords, işletme ve firmanızın hizmet veya ürünlerinize ulaşmak isteyen ziyaretçilere daha kolay bulmalarını sağlayan bir servistir. Goolge AdWords, ölçümlenebilir ve geri dönüş potansiyelinin olması bir çok reklam veren kişiler tarafından tercih ediliyor olması doğrudur. Analytics ve anlık sonuçlar doğrultusunda verilen reklamın optimize edilmesi de ayrı bir kolaylık sağlamaktadır. Tüm bu süreçte ödenen tutarın yararlı kelimelere harcanması ürün ve hizmetinizi daha çok insana ulaşması demektir.

Google AdWords Nasıl Çalışır?

Google AdWords Nasıl Çalışır? söz konusu bu hizmetler uzman kişiler tarafından oluşturulmadığı taktirde pek fazla bir kitleye ulaş zor bir hal almaktadır. Potansiyel kitlelere ulaşmak isteyen ve sunulan hizmeti reklamcılık modeliyle imaj kazandırmak oldukça maliyetlidir. Bu sebepten maliyet durumunu optimize etme adına bir çözüm ortağından destek alabilir ve reklamlarınızı fazla sayıda kitleye ulaştırabilirsiniz.

AdWords servisinden destek almak müşterilerinize nasıl ulaşmak istediğinizi seçmekle başlar. Bu serviste hedef kitlenize ulaşmanın bir çok farklı yolları bulunmaktadır. Arama Reklamları, Grafik ve Görüntü İçeren Reklamlar, YouTube ve Video Reklamları ve Kullanılan Uygulamalar İçersin de Mobil Reklam seçenekleri mevcuttur.

Metin Tabanlı Arama Ağı Reklamları; Hazırlanan reklamlar arama yapılan kelime doğruluğunda çıkan sonuçların en üstünde veya en altında listelenmektedir.

Görüntülü Reklam Seçenekleri; Dijital mecrada bulunan ve AdSense desteği alan neredeyse 2 milyondan fazla web sitesi üzerinde reklamlarınız görünür. Bu sayede ilgili müşteriler ile iletişim kurma fırsatı yakalayabilirsiniz.

YouTube ve Video Reklamları; Reklamlarınız ilgili kitleye yönelik videolar arasında yayınlanır ve direkt olarak onlara ulaşmanıza kolaylık sağlar.

Mobil Uygulama Reklamları; Mobil cihazlarda kullanılan uygulamalar içersin de reklamlar verebilir ve firmanızın imajını akıllarda kalıcı hale getirebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm reklam seçeneklerini kullanabilir ve potansiyel müşteri kitlenizin bulunduğu konuma bomba gibi düşebilirsiniz. Bu sürecin sonunda sunulan hizmeti doğru ve yerinde sağlamak kitlenizi kalıcı hale getirecektir. Yanı sıra web sitenizin imajı oluşacak sektörünüzde otoriterlik yakalaya bilirsiniz.