Google Gibi Getir Nedir, Nasıl Kullanılır?

7
292

Google Gibi Getir Nedir?, sorusuna net cevapların bulunması oldukça karmaşık bir hal aldı. Zararlımı yoksa yararlımı gibi soruları bu içerikte belirterek tüm karmaşıklığı netleştireceğiz. Görseller ile anlatarak çok daha rahat şekilde anlaşılan bir makale haline getireceğiz. Detayları aşağıdaki başlıklardan bulabilirsiniz. Yararları olduğu kadar zararlarınında olduğunu belirterek bu aracın kafanızda net bir şekilde oturmasını sağlayacağız.

Google Gibi Getir, aracı web sitenizin veya içeriğinizi dizinde hızlı bir şekilde index almasını sağlamaktadır. Bu araç URL’inizi tarayarak sorunları veya problemi görmenize olanak sağlar. İlgili sayfa veya yazılarınız index almadan önce sizlere bir simülasyon sunar ve hatalı içeriklerinizi ayırt etmekte kolaylık sağlarsınız. Böylece hatasız ve düzgün içeriklerinizi direkt olarak ziyaretçi kitlenize ulaştırabilirsiniz.

Google Gibi Getir Nedir?

Google Gibi Getir Nedir?, Search Console içerisinde bulunan araçlar arasında yer almaktadır. Google’ın sunmuş olduğu bu ücretsiz servis ile web sitenizin indexlenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Search Console üzerinde bulunan web sitenizin sağlığı vb kritik veya algoritmik değerler takip edilerek raporlanmaktadır. Her hangi bir sağlık probleminde sizlere direkt olarak bilgiler vererek hızlıca ilgili sorunu çözmenize yardımcı olmaktadır. Böylece arama motorlarında hızlı ve kalıcı bir otoriterlik elde etmiş olursunuz.

Google Gibi Getir özelliğini ve/veya hizmetinden yararlanmak istiyorsanız Tarama başlığı altında bulabilirsiniz. Bu başlık altında Googlebot tarafından yapılan taramalar ile alakalı sorunları kontrol ederek optimizasyon sürecinize dahil edebilirsiniz. Bir yararı ise Google Gibi Getir kullanımında hızlı index ile kopya içerik sorununu ortadan kaldırmış olursunuz. Aksine yayına girmeyen içerikleri takip ederek kopyalayarak emek verdiğiniz içerikleri kopya ve değersiz içerik sürecine dahil edebilirler.

Google Gibi Getir Nasıl Kullanılır?

Google Gibi Getir Nasıl Kullanılır?, sorusu oldukça basit bir süreçtir. Search Console girişini yaptıktan sonra aksiyon göstereceğiniz siteyi seçmenizin ardından sol tarafta menü belirecektir. İlgili menüden Tarama menusu altından Google Gibi Getir sekmesine tıklayarak alakalı araca ulaşmış olacaksınız. Adından web sitenizin adresinizi gördüğünüz yerin karşısında boş bir kutucuk ile karşılaşacaksınız. Bu kutucuğa hızlı bir şekilde index aldırmak istediğiniz URL adresini kullanarak Google Gibi Getir Yapabilirsiniz.

Google Gibi Getir aracını kullanmak SEO açısından mutlaka önemlidir. Sonuç olarak hızlı index alma kurallarını yerine getirmiş olursunuz. Üstteki resmi incelersiniz bu aracın kullanımı oldukça basit ve hızlıdır. Getirme sonucunda sitenizin simülasyonunu sizlere listeler hatalı veya sorunlu görünen kısımları direkt olarak güncelleyebilirsiniz. Ardından dizine göndererek sayfa veya yazılarınız hızlıca index almış olacaktır.

Google Gibi Getir Kullanmak Zararlı mıdır?

Bu tarz araştırmalar ve sorular bir çok kişi tarafından doğru veya bilinmeyen tarzda cevaplanmaktadır. Böylece bu başlığın altındaki içeriğin oldukça merak ettirdiğini düşünmekteyim. Google Gibi Getir hizmetinin kullanılmasının sitenize hiçbir zararı ve sonradan yaratacak problemler yaratmayacaktır. Yanı sıra düzenli olarak kullanıldığında. Şayet index hızı gibi sorun yaratacak kriterleride göz önünde bulundurmak önemlidir. Gün içerisinde aynı URL üzerine defalarca Google gibi getir yapmak uzun süren problemler yaşatabilir.

Bu tarz kullanımları kesinlikle önermemekteyiz.

7 YORUMLAR

  1. Bu değerli yazınız ile mecrada dolaşan saçma sapan cevaplara karşıt çok değerli bir makale olmuş. Google Gibi Getir kullanımının zararlı olmadığınıda bu arada anlamış oldum. Çok Teşekkür Eder Başarılarınızın Devamını Dilerim…

  2. Google Gibi Getir’in zararlı olduğuna dair bir çok içeriğin olması hep beni bir çelişkiye dahil etmişti. Bu makale ile nasıl kullanılması gerektiğini ve zararlı olmadığını anlamış oldum. Bu değerli içeriğiniz için teşekkür ederim.

  3. İnternet te bolca ulaştığım asılsız kaynakların üzerine değerli gibi geldi açıkçası. SEO’da lider pozisyonunuzu ne zaman alacaksınız?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here