Kullanıcı Deneyimi (UX), web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların tüm süreçlerine yararlı bilgi niteliğinde yön vermektir. Amaç ve aradıkları bilgilere ulaştırma niyetiyle gelişmiş UX niteliği taşıyan görsel sanat sıfatı vurgulanabilir. Kullanıcı Deneyimi adında da anlaşılacağı üzere kitlesel dönüşler kolaylaştırılır ve aktif satış süreci veya kar oranları arttırılır. Kullanıcı Deneyimi (UX) “User Experience” çalışmalarının tümü site içi “Yazılım ve Grafik” yapısında tamamlanır. Kullanıcı Deneyimi bir eksperyans ve tecrübe sürecine bağlı geliştirmelerdir.

UX, deneyim anlamına gelmesi gibi memnuniyet ve kitlelerin geri dönüşünü sağlama aynı şekilde değer algısının sahibi olmak önemlidir. Sektörlerde bulunan rekabet düzeyleri arama motorları üzerinde üst sıralar dır. Her bir site sahibi ise üst sıralarda listelenmeyi hedefler. Ancak arama motorları yeni teknolojik yapılar ile kullanıcıların sitelerdeki kullanım vakitlerini değerlendirerek ölçümler. Söz konusu olan bu durum kullanıcı deneyimi kriterlerini barındırır. Kullanıcı Deneyimi özetle site üzerinde aranan bilgiler sonrası sonuç niteliğinde deneyimlediği her hangi şeylerin tümüdür. Kullanıcı Deneyimi grafik ve yazılım süreçlerini tamamlar.

Kullanıcı Deneyimi (UX) Nedir?

Google, yeni güncellenen algoritmalar ile Kullanıcı Deneyimi (UX) kriterine yüksek ölçüde önem vermektedir. Hemen çıkış oranları ve ilgili sayfa veya alt sayfalarda kalma süreçleri gibi ölçümlemelere değer vermektedir. Bu kritik ölçütler ise SEO çalışmalarını veya kelimelerini yerinde ve hızlı bir şekilde etkiliyor. Kullanıcı Deneyimi UX “User Experience” İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşmaktadır. UX her hangi bir ziyaretçinin aldığı hizmet veya aradığı bilginin etkileşimi ve dönüşüm noktası olarak da tanımlayabiliriz.