Linkwheel Nedir?, sorusuna net bir cevap şekli çalışma mantığı aslında şudur. Birden fazla Backlink’in çok hızlı bir şekilde alınması ve ilgili linklerin bir biri arasındaki bağlantılarına verilen terimdir. Geçmiş çalışma teknik ve yöntemlerde yaygın olarak kullanılsa da günümüz algoritma kriterlerine göre tercih sebebidir. Etkisini yitirme konusu ise tartışma gerektirir.

Linkwheel adına geliştirilen ve en çok kullanılan bir teknik ise, birden fazla paravan bloglar oluşturularak kullanılmasıdır. Bu blogların her biri otoriterliğini ilan ettiğinde ilgili kelimeler den lider olmasını istediğiniz web sitene Backlinkler sağlanır. Böylece bir Linkwheel terimi ile doğal bir link inşası kurulmuş olur. Bu teknik ve yöntemler sosyal medya profilleri veya sayfaları içinde geçerlidir.

Linkwheel Nedir?

Linkwheel Nedir?, Türkçe’de “Link Döngüsü” anlamını taşıyan ve geçmiş yıllardan bu yana yaygın kullanılan bir SEO terimidir. Linkwheel çalışmalarının amacı Paravan site veya bloglar açılarak otoriter olmasının sağlanması ve hedef siteye link inşasının oluşturulması ile sonuçlanır. Linkwheel ile geçmiş yıllarda başarılı sonuçlar elde edilirken günümüz algoritmalarında kullanıcı deneyimi ön planda olduğu için etkileşim durumu düşüktür. Linkwheel mantığı birden fazla blog / web sitelerinin otoriter olması istenilen web sitesine hızlı ve aktif sağladığı linkler anlamına gelmektedir.

Linkwheel Nedir?, Paravan blog veya siteler ile direkt olarak hızlı ve çok fazla sayıda Backlink elde edilebilir. Paravan siteler ve bloglar ile ana sitenizi riske atmamakla beraber dez avantajları da olukça fazladır. Bu sebepten böyle bir çalışma düşüncesindeyseniz dikkatli, düzenli ve planlı hareket etmeniz sizler için en doğru çalışma prensibi olacaktır. Aksine hızlı ve devamlı alınan backlinkler anlık sonuç vermeyebilir. Ancak iler ki süreçlerde ve Google vb arama motorları çeşitli yaptırımlar ile cezalandırabilirsiniz. En önemli kriter ise yeni bir web sitesi üzerine bu tarz çalışmalar yapmanız kaçınılmaz bir filtre cezalandırma sonucudur.

Linkwheel ile çok güçlü ve profesyonel bir link inşası oluşturulabilir. Teknik ve yöntemlerin gerektirdiği bir kriter ise sitelerinizin bir biri arası link vermesi her bir paravan sitenin otoriter olmasını sağlar. Linkwheel teknikleri ve çalışma yöntemleri tam olarak bunu gerektirir. Böylece ana sitenize sağlanan link çok daha kaliteli olacak ve etkileşimini güçlendirecektir.

Linkwheel Nasıl Yapılır?

Linkwheel Nasıl Yapılır?, Google’ın cömertçe ücretsiz sunduğu yapıları kullanabilir ve cezalandırma yaptırımlarından uzak bir inşa oluşturmak gayet basittir. Ücretsiz blog dağıtımı yapan güçlü ve oldukça güvenilir Blogspot ve WordPress gibi alt yapıları kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır. WordPress ve Blogger gibi alt yapılara sahip servisler üzerinden paravan bloglar ile hızlı bir şekilde backlink sahibi olabilirsiniz. Bu sayede güvenlir bir alt yapıda olduğunuzu var sayarsak filtre gibi ceza yaptırımlarından da uzak durmuş olursunuz.

Linkwheel Nasıl Yapılır?, ancak bu tarz servisler sub domain mantığında hareket etmektedir. Ancak özel bir domain ile yine bu servislerden yararlanabilirsiniz. Blogger alt yapısına yönlendirerek güvenliğe dahil olmayı devam ettirebilirsiniz. Tüm bu süreçte oluşturulan paravan blogların en büyük sorunu içeriktir. Bunun bir kolaylığı ise ReWrite içeriklerdir. Rakipleriniz tarafından daha önce hazırlanmış olan içerikleri çeviri mantığıyla özgünleştirebilir ve paravanlarınızı içerikle güçlendirebilirsiniz. Paravan sitelerinizde içerik sayısı yükseldikçe sektörünüzdeki güçlülüğünüzde bir o kadar kaliteli olacaktır.

Linkwheel Nasıl Yapılır?, Sorusuyla beraber gelen en önemli bir kriter ise her bir paravanın farklı IP adreslerine sahip olmalarıdır. Ücretli bir servis kullanacağınızı düşünerek servis sağlayıcınız tarafından C-Class IP talep etmeniz tüm bu sorunları çözüme götürecektir.

SEO Lanse Önerisi!

Bu tarz çalışmalarla vakit kaybetmek yerine sizlere çok daha profesyonel ve etkileşimi güçlü bir öneride bulunmak istiyorum. SEO alanında profesyonelleşmek ve bu tarz konulara hakim olmanız adına oluşturulan bu içeriği de bilmeniz gerektiğini düşünerek hazırladım. Anlatacağım bu teknik bir Linkwheel tekniği olarak anılabilir. Ancak önerdiğim çalışmalar doğrultusunda direkt olarak çok daha etkili bir rakip oluşturulabilir.

Micro Site

Sahibi olarak daha kaliteli güvenli ve ceza yaptırımlarından uzak sektörde rakip bir web sitesi sahibi olabilirsiniz. İlk etap da bir anahtar kelime belirleyin ve ilgili kelimeye özel bir domain adresi alın. Domain (Alan Adı) uzantıları fark etmemektedir. Ayrıca Blogspot gibi bir yapıya yönlendirme yaparak ücretsiz Host sahibi olabilirsiniz. Hostinginizin var olduğunu düşünerek WordPress alt yapısında bir blog oluşturun. Önemli: Aynı sunucu veya hosting üzerinde olmamasına kesinlikle dikkat edin!

Rakip ve Sektör Analizi

Bu konuda sizleri uğraştırmamak adına direkt olarak ilgili kelimelere ulaşma tekniği ile Adwords’un ücretsiz servisi Keywords Tools aracını önermekteyim. İlgili tool ile hedeflediğiniz anahtar kelime araştırması yapılarak daha önce aranan anahtar kelimeleri belirleyin ve bir başlık haline getirin. Ardından her bir anahtar kelimenin aranma sayısına göre 50 kelimeden 10 kelimeye kadar içerikler üretin veya ürettirin. Bu süreçte ise içeriklerin Semantic yapıda olması ve SEO uyumluluğu oldukça önemlidir.

Anahtar Kelime ve Planlama Örneği;

  • Ayakkabı Renkleri
  • Ayakkabı Çeşitleri
  • Ayakkabı Fiyatları
  • Ayakkabı Modelleri

İçerik Oluşumu ve Link Çıkışı

Oluşturulan içerikler planlı ve günlük 1 adet olacak şekilde micro sitenize girişini sağlayın. Ortalama 100 farklı başlıkta içerikler oluşturmaya gayret edin. 300 kelime alt olması içerikleriniz adına hiç bir etkisi olmayacağını unutmayın. 3 ay gibi bir süreçten önce kesinlikle Backlink çıkışları vs yapmayın. İmkanınız var ise farklı web sitelerinden ilgili kelimeler ile micro sitenize Backlink çıkışları yapın. Kendinize göre ve sitenin otoriterliğini sağladığınızda ilgili kelimelerinizden Sayfa, Yazı veya Kategori gibi alt linklerinize link çıkışlarınızı yapın.

Bu sayede aynı sektörde siz kadar veya bir rakibiniz kadar otoriter web sitesinden Backlink almış oldunuz. Emin olunmayan hizmetlere harcamaları kendi yapınıza harcayarak profesyonel ve kalıcı bir yapı oluşturmak görüldüğü üzere oldukça basit ve kolay.