Panik Atak Doktoru, Bunun nedeni, saldırı sırasında yaşanan korkunun o kadar şiddetli olmasıdır ki, panik atak bittikten sonra bile, bir bireyin tüm hayatını etkileyen urku yaprakları. Onlarla tek tek başa çıkamayabilir veya tekrar düşünemeyebilirsiniz ya da “düşüncelerden kurtulun, hiç bir saldırı yaşamadığınız bir yerde yaşayamazsınız.Bilişsel teorilere göre, bir saldırı yaşayan bir kişi, kısa, kaotik yollarla ne hissettiğini fiziksel olarak yorumlar. panik bozukluğunun nüksetmesinin en önemli nedenlerinden biri, fizyolojik belirtiler ve onları yanlış yorumlamak, bu fikrin bir sonucu olarak kalp krizi geçiriyorum ve doğal olarak, onlardan korku olarak düşünün.

Panik Atak Doktoru

Bu nedenle panik atak sırasında ne düşündüğünüzü düşünmek çok önemlidir. Çünkü bu şikayetler için dışsal bir tehlike yoktur, bunu “Vücudumun içinde olarak düşündüğünüzde korkmuş olabilirsiniz ve kalbin korku için daha hızlı büyüyebilir. Tehlike iki katına zaman korku çiftler ve kalp daha hızlı gelişir ki, kalp krizi geçiriyorum ya da “ Nefes alamıyorum sanırım, “ doğal. Yani, panik atak sırasında bilişsel terapi kendilerini, aslında, ya da değil destek sağlayan kanıt açıklar. Oturumlar sırasında davranış deneyleri, bu semptomların üstesinden gelmenin yollarını öğretir.

Panik Atak

Tedavinin amacı bir kişiye şu anda kalp krizi geçirmiyorum, yoğun bir endişem var ve semptomlarım bu endişeden kaynaklanıyor.Daha gerçekçi düşünceler yaratmak, fiziksel şikayetlerin anlamı yerine terapinin önemli bir parçasıdır. Spor, seks, ev işleri, yiyecek ve içeceklerden vazgeçmek. uzun mesafe Seyahat kaçının, hastanenin yakınında çoğu zaman harcamak. Çıkış yolunda dinlenmek için alkol ve ilaç alın. Aletleri kesmekten kaçının, yüksek yerlerde deli olma korkusuyla hasar görmekten kaçının. Panik atak tedavisi, 2 hafta sonra ilaçların etkisini göstermek için uzun vadeli bir ortalama ile başlar. bu nedenle, sabır tedavisinde en önemli faktördür. Hastalar ilaç tedavisini geliştirdiklerini düşünerek bir buçuk bırakmamaları da çok önemlidir. Ağır vakalarda, psikolojik destek ve psikoterapi bir ilaç olarak uygulanabilir. Psikoterapi ayrıca hastanın saldırmasına neden olan faktörleri ortadan kaldırma ilkesine dayanır. Hastaya panik ataklarla başa çıkma mekanizmaları öğretilir. Nefes alma teknikleri saldırıyı sakinleştirmek için öğretilir. Özellikle, ilaçlara cevap vermeyen veya tamamen gelişmeyen hastalarda TMS oturumları test edilebilir. Tedavi seçenekleri depresyon ve panik atak merkezi iç karartıcı, manyetik stimülasyon dayanmaktadır.