SEM Nedir? Dijital mecrada oldukça yaygın duyulan ve araştırılan SEM, (Search Engine Marketing) aslında bir Arama Motoru Pazarlamacılığıdır. SEM konsepti genelde SEO (Search Engine Optimization) kavramı ile birlikte yaygın kullanılmaktadır. SEO ve SEM bir birinden farklı kavramda olsa dijital ortamda aynı mecraya hitap etmektedir. Dijital reklamlar ile anında ilk sıralarda yer alabilir ve Görseller, Videolar ve Metin gibi içeriklerle de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Google Servisi olan Adwords ile SEM teknolojisinden yararlana bilir ve kitlenizi kalıcı hale getirerek markalaşa bilirsiniz. SEM ile çok daha kısa sürede, vakit harcamadan optimize edilmiş maliyetler ile Google’da daha üst sıralara çıkabilirsiniz. SEO optimizasyon süreçleri dijital medyada online itibar değerlerinizi yükseltirke, SEM ile kısa sürede onuç elde edebilirsiniz. Bu yeni iki teknolojiden yerinde faydalanarak, web sitenize her an mükemmel sonuçlar sağlayabilirsiniz.

SEM Nedir?

SEM Nedir? (Search Engine Marketing) ingilizce kelimelerinin baş harflerinden oluşan kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı ise (Arama Motoru Pazarlaması) kelimeleriyle bilinmektedir. Yaygın olarak bilinen bir tarafı ise Google’ın ücretli sunduğu servis Adwords ismi ile bilinmektedir. Google servisi ile Adwords üzerinde belirli veya aylık tutarlar ile anında ilk sıralarda listelene bilirsiniz. Bu sayede arama motoru üzerinde bulunan sponsorlu bölgelerde ilgili ziyaretçi kitlenize ulaşabilirsiniz.

Belirlenen veya optimize edilen kelimeler rekabet değerlerine göre tbm ile farklı kriterlerde belirlenmektedir. SEM çalışmaları SEO karşıt kıyaslanmalar yapıldığında çok daha maliyetli olduğu bilinmektedir. Yanı sıra beklentilerin daha az ve kalıcılığı ödenen tutara göre belirlenmesi oldukça geliri düşürmektedir. Kısacası kelimelerinizin maliyetlerini karşıladığınız süreçte istenilen her anahtar kelimede anında üst sıralarda listelene bilirsiniz.

Belirlenen SEM projesinde potansiyel müşterileri kitlenize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Doğru optimize ve stratejik hedefler ile kelimelerinizde uzun süre yayınınızı devam ettirebilirsiniz. Projelendirme yapılırken iyi bir araştırma ve AdWords servisi üzerinden detaylıca analiz etmek gerekmektedir. Bu yapı ise Google tarafından geliştirilmiş ve devam eden önemli bir pazarlama stratejisidir. Dijital pazara sahip olmak ve online itibar değerinizi yükseltmek SEO çalışmaları ve SEM desteği ile mümkün.

SEM

Ticari konumda değer elde etmek istiyorsanız, bu servislerden yerinde yararlanmak en doğru sonucu doğuracaktır. AdWords gibi servislerden fırsatınız var ise en iyi şekilde faydalanmalısınız. Kurumsal veya Bireysel web siteleri fark etmeksizin otoriterlik durumunuzu şahlandırmak istiyorsanız SEM gibi tüm imkanlardan yararlanın. SEO projeleri uzun süreçli çalışmalar ve anlık devamlılığı gerektirir. Güncel stratejiler ve geliştirilmiş teknikler uygulanırken bu süreçte kesinlikle SEM yani AdWords’u deneyin.

Aksine bu çalışma süreçlerinde anında kazanç sağlama konusunda problemler yaşayabilirsiniz. Söz konusu olan bu çalışmalar ciddi oranlarda maliyet ve vakit istediğini unutmamak gerekir. Yanı sıra AdWords servisi geliştirilmiş bir reklam PR potansiyeli değildir. Bu reklamlar ile potansiyel kitlenize güvenli ve doğru hizmeti sunarak sektörünüzde lider olabilme fırsatı elde edebilirsiniz. Paralel olarak SEO çalışmalarınızı ise beklenilenden çok daha hızlı başarılı olabilmesini sağlayacaktır.

Reklam süreçlerinde alışıla gelmiş olacak ve organik süreçte bu durumu kalıcı hale getirecek, kitlenizde kalıcılık elde edecesiniz. Analytics sonuçlarınızın detaylarına inerek sayfa, ürün veya yazılarınızın hemen çıkma oranlarına göz atabilirsiniz. Böylece bu tarz istatistiklere göz atarak kullanıcı deneyiminizi hat safalara çıkarabilir ve hatalı bulduğunuz yapıları geliştirebilirsiniz. Ekstra olarak kelimelerinizin dönüşlerini data halinde inceleyebilir ve web sitenizi bu kelimelerle optimize edebilme fırsatını yakalarsınız.

SEM Nasıl Yapılır?

SEM Nasıl Yapılır,