Site Dışı SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

0
51
Site Dışı SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Site Dışı SEO Nedir?” başlıklı soruya hazırlanan bu içeriği dikkatli okur ve uygularsanız yüksek oranda yükseliş elde edebilirsiniz. Sektörünüzde ise otoriter bir web sitesi sahibi olarak lider olabilirsiniz. Site Dışı SEO kriterleri basitçe diğer “Kaliteli ve Otoriter” Haber, Blog vb sitelerden sağlanan referans link bağlatısıdır denirlebilir. Bu unsur Hizmet veya SEO Paketlerinde “Backlink” olarak anılmaktadır. Site Dışı SEO çalışamarı uygulanırken kesinlikle “Kaliteli, Özgün ve Doğal” içerik vaziyetine mutlaka dikkat edilmelidir.

Web sitenize sağlanan referans linklerin içerik uyumu ve özgünlüğü oldukça önemlidir. Tersine çöp siteler üzerinden referans link sağlamak, fayda sağlamayacak, aksine kötü sonuç yaratabilmektedir. İçerik uyumuna özen göstererek tanıtım yazıları ve backlink inşaalarını sağlamak ve farklı siteler ile desteklemeniz yüksek oranda fayda sağlamaktadır. Ayrıca sosyal medya platformlarını iyi kullanmalı ve hedef kitlenize seslenecek profiller oluşturulmalıdır. Tüm bu çalışmalar yapılırken tekrarlanan bir konu ile özgün ve doğal olmanız öneririm fazlası zarar, çok azı ise fayda sağlamayacaktır. Unutmayalım ki arama motorlarının tamamı değerli ziyaretçilere aranan bilginin en doğru ve güncel olanını sunmayı hedeflemektedir. Bu durumda yapılan Site Dışı SEO Optimizasyon çalışmalarının tamamı sektöre ait ve kesinlikle özgünlük kriterlerine uyulmalıdır.

Sektörünüzde otoriter olan bir siteden referans link elde etmeniz sıradan backlink etkileşimine göre hat safhadadır. Böylece hızlı bir şekilde hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yükselişe geçilebilir. Açıkcası tüm arama motorları sitenizin sıralama vaziyetini doğrudan Backlink ile kıyasladığını unutmamak gerekir. Bu sayede içeriğiniz ile uyumlu ve otoriter web sitelerini tercih etmeniz kalıcılık oranınızı yükseltecektir. Site Dışı SEO çalışmaları yaparken, Alt Sayfa, Kategori, Blog Yazılarınız ve AnaSayfalara yaymanız organik sürecin bir parçasıdır. Sosyal Medya profilleriniz de sitenizin Yazı ve Sayfalarını paylaşarak arama motorları üzerinde otoriterlik durumunuzu ve hızlı indexte olmanıza etki sağlayacaktır. Bahsedilen konu üzerine ipuçlarıyla hareket eder ve uygularsanız sitenizin yüksek oranda otoriterlik şansını yükseltmiş olursunuz. Askine ve tersine işlemlerde uzak durmalı ve organik sürece önem verilmelidir.

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Hiç duymak istemediğiniz bir konu ise arama motorları adına yapılan çalışmalar süreç, emek ve süreklilik gerektirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here