SEO Çalışmaları yapmak veya yaptırmak istiyorsunuz şayet bütçeniz bu durum için müsait değil. Böylece sizlere tavsiyemiz Yerel ve/veya Lokal SEO çalışmalarına yönelmeniz olacaktır. Web siteniz var ve dijital pazarda online itibar değerinizi yükseltmeyi hedefliyorsanız. Yerel SEO ile bölgesel olarak konumunuzda bulunan potansiyel ziyaretçilerin neredeyse tamamına ulaşabilirsiniz. Yüksek maliyetli SEO Çalışmalarına nazaran belirtilen şekilde daha az maliyet ile sektörünüzde veya bölgenizde web sitenizin otoriterliğini koruyabilirsiniz.

Mobil kullanım oranı gün geçtikçe artmakta ve doğal olarak rekabet düzeyi de yükselmektedir. Yanı sıra ülkemizde lokal SEO kavramı yeni yeni duyulmaktadır. Avantaj sağlayan bir durum ise büyük firmalar ile rekabet düzeyini minimuma indirerek ilgili ziyaretçilere hedefleme yapılabilir. Çeşitli arama sorgularında ilgili kelimenin bir bilgisinden ziyade ilgili işletme veya mekan gibi sonuçları kullanıcılara sunmaktadır. Bu durumda Yerel SEO çalışmalarınızı iyi bir şekilde optimize ederek ilgili hizmet veya ürünlerinizi ziyaretçilere sunabilirsiniz.

Yerel SEO Nedir?

“Yerel SEO Nedir?” Ürün ve Hizmetlerinizi var olduğunuz bölgede ziyaretçilerinize ulaşmak adına yapılan lokal optimizasyon tekniklerinin kendisidir. Global alanda hizmet sağlamak ve bu süreci hızlandırmak adına yerel seo tekniklerine mutabık kalmak maddi konuda sizlere avantaj verecektir. Türkiye ve Dünya geneline hitap etmek yerine, Bulunduğunuz şehirde Yerel teknikleri kullanmak siteniz ve maddiyat konusunda karlı bir ilerleme sağlayacaktır. Standardizasyonda sağlanan SEO çalışmalarına göre Yerel / Lokal SEO teknikleri hızlı sonuç almanızı ve aktif ziyaretçiler elde etmenize kolaylık sağlar.

Lokal SEO

Lokal SEO yöntem veya teknikleri ile çalışmak sizlere hem zamandan ve maliyet konusunda rahatlık sağlayacaktır. Bölgesel SEO çalışmalarınızda ilgili sayfalar veya yazılarınızı kriterlere uyum sağlayacak şekilde optimize etmeniz çok hızlı bir şekilde sıralama aldırabilir. Ancak ürün veya hizmetlerinizin bir nitelik taşımadığını düşünürsek ziyaretçiler tarafından tercih edilmeme durumu da gerçekleşebilir. Bölgeniz üzerinde var olan rakipleriniz arasında en iyi hizmeti verdiğinizi hissettirmeli ve devamlı süreçte desteğiniz olacağının altını çizmeniz avantaj verir. Böylece yapılan çalışmaların hızlı etkisiyle Google ve diğer tüm arama motorlarında kalıcılık sağlayabilir ve güzel yorumlar elde edebilirsiniz.

Bölgesel SEO

Bölgesel SEO yöntem ve teknikleri direkt olarak ulusal hedeflemeden ziyade, Bulunduğunuz bölgeye ve ilgili müşteri potansiyelinize odaklanmanızı sağlar. Arama motorları üzerindeki sonuçlar ise global mantıkta, bölgesel konumların sonuçlarına göre çok daha farklıdır. Yanı sıra bölgesel seo çalışmaları standart yöntemlere göre hızlı sonuç ve kısa süreli çalışmalarda fayda sağlayabilir. Ancak her çalışma başarı ile sonuçlanmadığı gibi abartılması durumunda yok olma ihtimaliniz de oldukça yüksektir. Bölgesel ziyaretçi kitlenize önem vermeniz kullanıcı deneyimi kriterleri doğrultusunda direkt ilgili hizmeti sunmanıza ve kalıcı müşteriler elde etmenize faydalı olacaktır.